Wydarzenia w Manchesterze, w których warto wziąć udział

  • -

Wydarzenia w Manchesterze, w których warto wziąć udział

Category : Artykuł

Manchester to miasto, w którym nie brakuje imprez, w których warto wziąć udział. Chcieliśmy zarekomendować kilka z nich.

The University of Manchester organizuje już 17 czerwca “The University of Manchester Community Festival”. Jest to impreza integracyjna dla rodzin, znajomych, przyjaciół I osób z sąsiedztwa, które chcą wspólnie spędzić czas. W godzinach między 11.00 i 15.00 uczestnicy mogą wziąć udział w eksperymentach na żywo, interaktywnych pokazach, występach muzycznych i dramatycznych. A także spotkać się z pracownikami uniwersytetu i zapoznać z ich pracą.

W Instytucie Konficjusza będziesz mógł cieszyć się muzyką klasyczną, przeżyć interaktywną wycieczkę do Chin i wrócić do domu z pięknie wykaligrafowanym po chińsku swoim imieniem. A w południe, dla dzieci przygotowano interaktywne chińskie warsztaty rzemiosła artystycznego i naukę origami.

Inną atrakcją będzie wcielenie się w doradcę rządowego, który musi zapanować nad epidemią w mieście. Należy zidentyfikować zakażenie i opanować rozprzestrzenianie się choroby. Uczestnicy w zespołach będą ścigać się z czasem, aby zebrać wszystkie informacje i uratować ludność miasta.

Laboratorium Badania Robotów przygotowało spotkanie z robotem zaopatrzonym w sześć nóg i możliwość wykonania skanu pomieszczeń w ciągu kilku minut. Możesz tez przygotować własny model 3D, albo zobaczyć na własne oczy meteoryty z Marsa.

W Alexandra Park 12 i 13 sierpnia odbędzie się Caribbean Carnival of Manchester. Korzenie festiwalu wywodzą się z wyspy Trynidad, gdzie po raz pierwszy festiwal odbył się w roku 1833. Wcześniej czarnym niewolnikom nie wolno było uczestniczyć w żadnych imprezach. Więc rok 1833 to moment, od kiedy czarnoskórzy mieszkańcy Karaibów zaczęli wychodzić na ulicę świętując karnawał z pieśniami, tańcem i pięknymi kostiumami, które odzwierciedlały ich kulturę. Stopniowo mieszkańcy Karaibów opuszczali swoje rodzinne strony i zabierali ze sobą swoją kulturę i tradycję. Aż grupa imigrantów z Trynidadu, postanowili w 1972 roku zaimprowizować karnawałową procesję ulicami Manchesteru. Od tej pory impreza ta stała się największym karnawałem karaibskim zachodu. To miejsce tętniące życiem karaibskiej muzyki, tańca, teatru i stroju.

Natomiast 23 czerwca 2017 roku o godzinie 19 grupa aktorów The Three Inch Fools zaprezentuje w ogrodach Ordsall Hall wyborną rozrywkę miłośnikom Szekspira. Grupa The Three Inch Fools to pięciu aktorów, którzy ze swoimi instrumentami muzycznymi przedstawi słynny dramat Szekspira Romeo I Julia. Grupa ta występowała już w wielu zaskakujących miejscach jak zamki, prywatne domy, ogrody, kościoły, rynki małych miasteczek, średniowieczna krypta, czy na farma czosnku. Potrafią oni doskonale odegrać swoje role w każdej sytuacji, w czym pomagają im rekwizyty, kostiumy, a także wymyślna i wibrująca muzyka. Przeżyjmy wiec Szekspira w całkiem nowy i ekscytujący sposób.

Manchester to Blackpool Bike Ride to największa impreza rowerowa połączona ze zbiórką funduszy na badania i leczenie pacjentów z chorobami nowotworowymi. Jest to przejazd wraz z drużyną Christie, co powoduje, że impreza ta jest niezwykle popularna wśród rowerzystów, o czym może świadczyć, że corocznie w imprezie uczestniczy 6000 rowerzystów. Pokonują oni trasę 60 kilometrów od Manchesteru wzdłuż malowniczych dróg wiejskich w Lancashire, kończąc trasę na południowej promenadzie w Blackpool. Po zakończeniu trasy, na uczestników czeka muzyka na żywo, grill i wiele innych atrakcji. W tym roku impreza jest zaplanowana na 9 lipca w godzinach od 6.30 do 17.00.