Dlaczego każda polska osoba pokochałaby Manchester

  • 0
most w manchester

Dlaczego każda polska osoba pokochałaby Manchester

Category : Artykuł

To miejsce narodzin komputerów, kolei, ligi piłkarskich, a jeśli chcesz przenieść się do wielkiego miasta w Wielkiej Brytanii, Manchester – jeden z najbardziej energetycznych i innowacyjnych miast Wielkiej Brytanii – może być tylko odpowiedzią na twoje modlitwy. Oto kilka powodów dlaczego każdy Polak może pokochać Manchester.

Niedrogie miasto dla wszystkich ludzi

 

A post shared by Jenna Bowyer (@jennralize) on

Londyńczycy mogą się chwalić, w jaki sposób można dostać superowe dania o trzeciej rano, ale to, czego nie mają, to porządny dom co nie kosztuje miliony funtów. W Manchesterze mały domek wyznaczy ci średnią kwotę 189,753 funtów w porównaniu z Londynem, gdzie nawet nieduże mieszkanko może zakosztować az 628,524 funtów. Ale jeśli masz zamiar na kupienie domu to się pospiesz, bo w ciągu najbliższych pięciu lat miasto może widzieć najbardziej drastyczne wzrosty cen domów w Wielkiej Brytanii. Jednak Manchester wydaje się być coraz atrakcyjniejszą opcją dla tych, którzy chcą mieszkać w ekscytującym i tętniącym życiem mieście bez łamania głowy o pieniądze. Mieszkanie do wynajęcia w Manchesterze kosztuje na polowe mniej niz w Londynie.

Wielu ludzi nadal walczy o własne lepsze sytuacje finansowe, ponieważ rząd oszczędnościowy trwa nadal. Ale pieniądze, które zarabia się w Manchesterze, zostaną w twojej kieszeni o wiele dłużej, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkania – ze średnimi cenami domów w Londynie cztery razy wyższymi niż w Manchesterze. Przeciętne wynagrodzenia w stolicy jest tylko o jedną trzecią wyższe od wynagrodzenia w Manchesterze.

Manchester to miasto o bogatej kulturze

 

Nie można zgodzić się więcej, ze Whitworth został nazwany muzeum roku. Po transformacji w wysokości 15 miliardów funtów galeria sztuki Oxford Road przyciągnęła do gości rekordową liczbę odwiedzających od jej otwarcia w lutym. Nie jest to jedyna wielka liczba odwiedzających-Imperial War Museum North również jest bardzo popularnym muzeum. Manchester jest także domem dla Muzeum Nauki i Przemysłu, Manchester Museum, People’s History Museum i wielu innych. Scena muzyczna w Manchesterze jest wielkim przystankiem dla fanów muzyki, a w mieście odbywają się regularnie koncerty międzynarodowych gwiazdach.

Manchester Arena jest jedną z największych miejsc koncertowych w Europie i stała się okazją do pokazów wszystkich przez Madonnę i Prince, a nawet Take That i Kylie Minogue w ciągu ostatnich 20 lat. Apollo i Akademie również nakazują wiele ważnych koncertów poprzez ostatnich kilku lat, a miejsca, takie jak Dry Bar czy Night and Day, pomogły rozpocząć karierę niezliczonych zespołów. Miasto jest nawet pełne wielu atrakcji, takich jak puby i bary, a nawet kasyna. Jeśli dla nas nie wierzysz, to zagraj teraz w jednym z najlepszych witryn internetowych w dziedzinie zakładów Manchester.

Piękno miasta i coś dla smakoszy

 

Scena restauracji w Manchesterze przeszła w ostatnią dekadę zadziwiającą rewolucję i może teraz iść w parze z największym miastem europejskim. Niezależnie od tego, co chce żołądek, Manchester ma to na talerzu, niezależnie od tego, czy jest smacznym kurczakiem, sushi na poziomie Tokio czy hamburgerem z serem. Od początku przełomu XIX i XX wieku wydano ogromną kwotę gotówki na regenerację Manchestera. Centrum to niezwykle atrakcyjna mieszanka dumy przemysłowej z Manchesteru, wielkich wiaduktów, kręconych kanałów, wysokich młynów i stylowych szkła i żelaza, stalowych struktur które przypominają o modernej przyszłości miasta. Jeśli wolisz zabytki bardziej na wsi, otoczony jest dziewiczymi miasteczkami pocztówkowymi jak na przyklad Disley lub też Haig.


Leave a Reply